Още една дебютна книга, издадена от „Арс“, продуцирана от „Омнибус“ и подкрепена от програма „Дебюти“ на Национален фонд „Култура“ – „Краят на думите“ от Мила Люцканова – тръгва към читателите си. Предлагаме ви три стихотворения от нея, прочетени от авторката:
Предлагаме ви четири фрагмента с думи на Цочо Бояджиев за фотографията (в Световния ден на фотографията), философията, поезията, митовете, преводите… четири фрагмента за осмисляне…
Три дни преди книгата „Поезия срещу войната“ да тръгне към читателите си, за да развие и предаде своето послание, разговаряме с инициатора на проекта, вложил сърцето и усилията си в неговата реализация – Георги Гаврилов…
На 4 юни, събота, от 11:30 ч. (шатра 32) – като част от програмата „Среща с автограф“ на идателство „Жанет 45“ в рамките на Пролетния панаир на книгата пред НДК – можете да се срещнете с Георги Господинов, да получите автограф, да поговорите с него, да се срещнете за първи път с неговите „Избрани истории“ (подборка от любимите разкази на автора)…
Разговор на Валентин Дишев с Русен Дойков за първата му книга с поезия – „Достатъчно носталгия“…
Разговор на Валентин Дишев с Красимир Лозанов за хора и книги…
Разговор на Валентин Дишев с Цветелина Георгиева за нейната нова книга – „Може ли да ме полюлееш“…
В предговора си към своята книга „Годината на март“ Биляна Тодорова пише: „Когато съставих черновата за „Годината на Март”, за първи път погледнах какво съм събрала и си казах – книга има. Виждам я, но не я познавам още. Стори ми се, че, събрани така, стихотворенията заживяха някакъв нов, непонятен за мен живот, придобиха …
Прочетете повече „„Годината на март““
Разговор на Валентин Дишев с Александър Христов за „Ако мястото е време“, завършващ с думите, дали заглавието на тази публикация
Предлагаме ви разговор на Валентин Дишев с Милен Миланов за „Долината на щастливците“ (Сиела, 2022 г.):
Предлагаме ви думи на Стефан Иванов – фрагмент от документален запис от събитието „Поезия на петия етаж“, инициирано от Министерство на културата и провело се на 21 март 2022 г., в който той чете стихотворенията: Юрий Андрухович, „Казарма“ (в превод на Албена Стаменова); Люба Якимчук, „Молитва“; Сергий Жадан (в превод на Райна Камберова):
Георги Гаврилов чете стихотворението си „Най-великият ден на света“…
Предлагаме ви разговор на Валентин Дишев с проф. Амелия Личева за нейната книга „Потребност от рециклиране“, удостоена с наградата „Константин Павлов“: